ROVEČNÉ (Žďár nad Sázavou)
ROVEČNÉ (Žďár nad Sázavou)
ROVEČNÉ (Žďár nad Sázavou)
ROVEČNÉ (Žďár nad Sázavou)
ROVEČNÉ (Žďár nad Sázavou)
ROVEČNÉ (Žďár nad Sázavou)

ROVEČNÉ (Žďár nad Sázavou)

Typový dům SAVIGNON

Období realizace
04 - 11/2022

Zastavěná plocha
144.1
Podlahová plocha
120.5
Výška hřebene
5.7 m
Sklon střechy
30°

Doporučení přátel je velmi silná reference, obzvlášť pokud se přítel pohybuje ve světě dřevostaveb a v problematice se orientuje. Jsme velice rádi, že mladá rodina dostala právě takové doporučení, protože jim můžeme pomoci splnit jejich sen o novém bydlení. Volba padla na dům Savignon ve variantě 5+kk, který s drobnými úpravami zcela splňuje požadavky celé rodiny. Dobrý výběr se potvrdil při návštěvě již více než rok obydleného domu Savignon v Nové Říši. Zajímavým momentem bylo jednání na stavebním úřadě, kde jsme společně našli řešení v oblasti typu a sklonu střechy a nakládání s odpadními vodami. Poté už šel projekt poměrně hladce a začátkem února jsme měli stavební povolení.

Dům je navržen jako montovaná dřevostavba ve stavebním systému DMK s difuzně otevřenou skladbou stěny DMK Difu s rozšířenou instalační předstěnou (KVH 60/60 mm) a vnější dřevovláknitou deskou tl. 100 mm. Mezi sloupky nosné konstrukce panelu (KVH 60/140 mm) je vyfoukána celulóza ClimatizerPlus od firmy Ciur. Do stěn jsou již ve výrobě osazena okna a vstupní dveře DafePlast Progress, která splňují požadavky pro výstavbu v pasivním standardu. Střecha se sklonem 30° je tvořena dřevěnými příhradovými vazníky a je to kombinace sedla a valby – ta je použita na zadním křídle domu směrem do zahrady. Při návrhu bylo uvažováno s úložným prostorem a přitížením fotovoltaickými panely, které jednou budou na střechu s největší pravděpodobností umístěny. Vytápění domu zajišťuje tepelné čerpadlo vzduch-vzduch (CoolBreeze), které je napojené na systém vzduchotechniky – řízené větrání se zpětným ziskem tepla i vlhkosti prostřednictvím jednotky Jablotron Futura L. Doplňkově jsou instalovány podlahové topné folie a jako zcela nezávislý zdroj tepla jsou použita krbová kamna Schiedel King Fire integrovaná v komínovém tělese. Ohřev TUV zajišťuje bojler (250L) s integrovaným tepelným čerpadlem. Investor bude žádat o podporu z fondu Nová zelená úsporám na výstavbu nízkoenergetického domu (B.0) a také na systém splachování dešťovou vodou, který bude v domě realizován.

Chci také takový dům

Příběh domu

ROVEČNÉ (Žďár nad Sázavou)

2. 5. 2022

Zhotovení základové desky

Po geodetickém vytýčení začínáme s realizací základů a desky. Stavba je založena na základových pasech, které jsou především pod obvodovými a vnitřními nosnými stěnami. Provádíme výkopy, osazujeme zemnící pásky a betonujeme základové pasy.
18.4.2022: Stavíme ztracené bednění a provádíme jeho předepsané vodorovné i svislé vyztužení vč. převazby v rozích a na konci týdne provádíme jeho betonáž.
25.4.2022: Začínáme se věnovat přípravě a hutnění podkladních vrstev. Následně realizujeme trubní vedení ležaté kanalizace, prostupy pro elektřinu a vodu. Do štěrkových vrstev zhotovujeme odvětrání radonu pomocí předem perforovaného plastového potrubí.
27.4.2022: Osazujeme extrudovaný polystyren tl. 80 mm na sokl a betonujeme podkladní mazaninu.
2.5.2022: V ranních hodinách pokládáme hydroizolaci SikaPlan 1,5 mm. Následně vyztužujeme horní desku tl. 130 mm a provádíme její betonáž.

Fotografie reference ${house?.title}

Líbí se vám tento dům?

Napište nám.