MORAVSKÉ DŘEVOSTAVBY

Dovolujeme si Vám představit společnost MORAVSKÉ DŘEVOSTAVBY s.r.o. se sídlem ve Velkém Meziříčí zabývající se výstavbou nízkoenergetických dřevostaveb. V naší práci si bereme za vzor moravskou poctivost a pohostinnost, proto Vám chceme dát to nejlepší – realizujeme pro Vás Domy s přívlastkem.

Jeden ze základních předpokladů úspěchu naší společnosti a Vašeho spokojeného bydlení v našich domech spočívá ve správném použití těch kvalitních materiálů. Asi úplně nejvíce to platí pro vlastní nosnou konstrukci dřevostaveb, které jsou navrženy a zhotoveny v difuzně otevřeném stavebním systému DMK.

Nabízíme ekonomicky dostupné bydlení pro každou rodinu v energeticky a ekologicky šetrném domě, který je navržen podle nejmodernějších trendů. Garantujeme Vám spolehlivou statiku a dlouhou životnost certifikovaného stavebního systému DMK. Díky naší 100% suché výstavbě a dokonalé koordinaci prací můžete bydlet již za několik měsíců. Proto neváhejte, buďte chytří a postavte Váš dům s námi – pro nás to bude Dům s přívlastkem.

Každý dům, který jsme pro Vás připravili, nese jméno bezprostředně se vztahující k našemu národnímu bohatství – moravskému vínu. Vybrat ta správná jména pro jednotlivé domy pro nás představovalo velkou výzvu, protože jménem dáváme domu také duši a tak trochu i kousek sebe. Mezi našimi domy objevíte zvučná označení odrůd jako Aurelius či Merlot, podmanivý Klaret, chladivé Rosé, překvapivé Frizzante, atraktivní Sonberk a tajuplný Alibernet. Nechte se pozvat dál do Vašeho vysněného domu a hledejte nitky souvislostí s jeho jménem nebo jen plnými doušky vnímejte jeho kouzlo…

Podívejte se, proč chcete bydlet v dřevostavbě od nás!
Výroba panelů – DMK System

20200526-Domy_Dnes-web-31

Výroba vazníků – DMK System

Ing. Aleš Tajbr, Ph.D.

ředitel společnosti

Právě nyní (2015) společně otvíráme novou stránku mého profesního životního příběhu s nadpisem MORAVSKÉ DŘEVOSTAVBY.

Mám za sebou pět báječných let ve společnosti, jejímž hlavním produktem jsou celostěnové panely SYSTÉMU DMK. Za tu dobu jsem navrhnul více než 300 střech, stál u projekčního řešení, výroby a výstavby bezmála 60 energeticky úsporných, nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb, prošel si rozjezdem firmy, následnou recesí i současnou renesancí a získal cenné obchodní zkušenosti. Jsem autorizovaným inženýrem v oboru statika a dynamika staveb a v červnu 2014 jsem obhájil doktorát na Fakultě stavební ČVUT v Praze týkající se prostorové tuhosti vazníkových střech.

V tuto chvíli zbývá jediná cesta k mému dalšímu růstu a tou je znovu se vydat za objevováním nových obzorů, zdolávání nových výzev a rozjetím nového projektu. Jak kdysi napsal pan Exupéry: „I cesta může být cíl“. Nebude to jednoduchá cesta, ale vím, že uspějeme, protože my pro Vás stavíme Vaše bydlení srdcem – z těch nejlepších materiálů, moderními technologiemi a poctivou řemeslnou prací – stavíme pro Vás Domy s přívlastkem.

Po téměř 10 letech činnosti (2024) naší společnosti máme za sebou stavbu více než 80 rodinných domů. Mohu s klidným svědomím říci, že jsme se vždy se ctí vypořádali se všemi problémy, kterým jsme museli během výstavby čelit. Zároveň jsme s našimi klienty zažili i mnoho radostných chvil, které jsou tou trvalou odměnou za naši práci. Ověřili jsme si, že náš citlivý přístup ke klientům, je ten správný a jediný možný, protože pro Vás stavíme Domy s přívlastkem. 

Prozraďte něco o filozofii staveb inspirovaných vínem?

Hlavní motiv spočívá v analogii velice odborné a zároveň láskyplné práce moravských vinařů a našich kolegů – inženýrů, techniků a dělníků nejrůznějších profesí, které se podílejí na návrhu, výrobě a výstavbě Vašeho domu. Víno, stejně jako dřevostavby, se dá dělat dobře i špatně. Jenže když máte dobrou technologii, znalosti a zkušenosti a děláte svou práci s přesvědčením a láskou, tak musíte uspět – a je úplně jedno jestli vyrábíte víno nebo stavíte dřevostavby.

Jaký je Váš oblíbený dům?

Můj oblíbený dům je KLARET, protože představuje velmi jednoduché a efektivní řešení otázky bydlení pro běžnou čtyřčlennou rodinu. Je to taková klasika, ale s funkční dispozicí a vysokým technologickým standardem, představuje KLARET velmi dobrou volbu. Pokud byste jej chtěli nějak vyšperkovat, můžeme mu dát o něco strmější sedlovou střechu a obývací pokoj otevřít až do krovu.

Podle čeho jste vybírali technologii, kterou používáte pro stavbu Vašich domů?

Viděl jsem mnoho výrobních závodů pro prefabrikaci dřevostaveb u nás i v zahraničí, ale certifikovaný SYSTÉM DMK má opravdu velice dobré podmínky jak v technologickém vybavení výrobní haly, tak v odbornosti týmu zkušených inženýrů a techniků i v řemeslné zručnosti výrobník dělníků. Kompletní výrobní proces podléhá několikastupňové kontrole od fáze návrhu, výroby včetně důsledné kontroly vstupních materiálů a následnou montáží dřevostavby z panelů na stavbě. Je to zkrátka systém, tedy řízený a kontrolovaný proces.

Certifikáty a ocenění

Již od roku 2018 jsme hrdým členem Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD). Výstavba domu se společností, která je plnohodnotným členem ADMD, je sázka na jistotu, protože všichni členové ADMD jsou dvakrát ročně nezávisle auditování a musí splňovat přísné podmínky certifikace dle Dokumentu národní kvality.

V rámci projektu 100 Dřevostaveb, který běží v rámci portálu Dřevostavitel.cz, naše domy několikrát zvítězily a získaly tak ocenění Dům měsíce. Náš dům KLARET je neoblíbenějším projektem v galerii projektů Dřevostavitele s aktuálně více než 21.600 hlasy (02/2024).

Od roku 2017 jsme každý rok pravidelně hodnoceni stupněm Elite Gold v rámci programu Prověřená společnost.

Napsali o nás

Moravské dřevostavby ceník

Vinný lístek ke stažení

Stáhněte si náš ceník a katalog domů.