Vše o stavbě

Plánování a projekt domu

Jste úplně na začátku Vašeho snu o vlastním bydlení. Možná máte pozemek a představu kolik peněz chcete a můžete do nového domova investovat a teď hledáte ten nejlepší domeček. Možná se to nezdá, ale právě jste v nejdůležitější fázi výběru a potažmo výstavby Vašeho domu. V tuto chvíli pro Vás budou pracovat naši kolegové z Atelieru DMK, aby Vám jeden z našich domů osadili na Váš pozemek a připravili projekt územnímu a stavebnímu řízení nebo ohlášení stavby. Během vyřizování formalit na úřadech budeme mít dostatek času na podpis smlouvy o dílo, odsouhlasení podrobného rozpočtu, rozsahu a časového harmonogramu prací, specifikaci barevností, materiálů a kvalitativních standardů.

Základem kvalitní dřevostavby je především kvalitní projektová dokumentace v rozsahu, který podrobností, detaily a návaznostmi vysoce překračuje požadavky stavebního zákona na dokumentaci ke stavebnímu povolení resp. ohlášení stavby. Přesně takový projekt pro Vás zpracuje tým zkušených inženýrů „dřevařů“ z Atelieru DMK a my pak podle něj pro Vás postavíme Váš nový domov. Vysokou propracovanost dokumentace oceníte především při dokončování stavby svépomocí.

Zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení není obsaženo v ceně domu. Projekt a výstavba domu jsou od sebe vždy odděleny. Cena za projekt se pohybuje v rozmezí 60-120 tisíc korun v závislosti na složitosti a požadavcích stavebního úřadu. Přesná cena se stanovuje na základě platného ceníku. Pokud budete chtít, můžeme za Vás na základě plné moci a za poplatek cca 35.000 Kč vyřídit stavební povolení.

Technologie DMK

DMK Difu

Jeden ze základních předpokladů úspěchu společnosti MORAVSKÉ DŘEVOSTAVBY a Vašemu spokojenému bydlení v našich domech spočívá ve správném použití kvalitnějších materiálů. Asi úplně nejvíce to platí pro vlastní nosnou konstrukci dřevostaveb, které jsou navrženy a zhotoveny ve stavebním systému DMK. Otázku řešení nosné konstrukce domu, jeho statiky a tepelně technických vlastností považujeme za naprosto stěžejní.

Systém DMK je ryze českým certifikovaným systémem výroby celostěnových panelů pro výstavbu nízkoenergetických dřevostaveb. Proces prefabrikace probíhá ve výrobní hale vybavené nejmodernější českou technologií. Nosná kostra panelů je vyrobena z vysušeného a ohoblovaného smrkového řeziva KVH a je z vnitřní strany opláštěna OSB deskou (Egger OSB/4 TOP tl. 15 mm) s přelepenými spoji a opatřena instalační předstěnou z KVH latí. Po dokončení vnitřní strany je celý panel otočen a je do něj vyfoukána přírodní celulózová izolace Climatizer Plus v hustotě alespoň 65 kg/m3, případně vycpána minerální vata o hustotě 40 kg/m3. Stěnový dílec je poté zaklopen vnější dřevovláknitou deskou STO (by Steico) tl. 100 mm. Do panelů jsou osazena okna včetně dotěsnění otvorů předepsanými vzduchotěsnými páskami.

SYSTÉM DMK = certifikovaný výrobek

Proces konstrukčního návrhu, výroby a montáže dřevostaveb z celostěnových panelů systému DMK je pod přísnou kontrolou Výzkumného a vývojového ústavu dřevařského (VVÚD) v rámci našeho členství v Asociaci dodavatelů montovaných domů (ADMD). Je kladen velký důraz na prvotřídní kvalitu vstupních materiálů a dokonalé řemeslné zpracování. Členy ADMD jsme již od roku 2018.

SYSTÉM DMK = opravdu rychlá výstavba

Panely pro výstavbu dřevostaveb v systému DMK jsou kompletně prefabrikovány v moderní výrobní hale včetně osazení oken, což výrazně zvyšuje možnosti kontroly jakosti vstupních materiálů a kvality provedené práce, ale především je to v suchu (!). Suché dřevo a izolace je základním předpokladem pro dlouhou životnost stavby. Rychlost výstavby je opravdu značná, protože běžný přízemní dům má za týden střechu i se zalaťováním.

SYSTÉM DMK = spolehlivá statika

Pro každou stavbu ze systému DMK je zpracován kompletní statický výpočet – od globální statické rozvahy, přes výběr vhodného konstrukčního uspořádání prvků až po detailní posouzení jednotlivých průřezů a návrh spojů. Statický výpočet a kompletní výrobní a montážní dokumentace je součástí dodávky domu. Stavíme pro Vás spolehlivé domy, které Vám budou dlouho po skončení záruční doby poskytovat stabilní zázemí.

SYSTÉM DMK = udržitelná výstavba

Celá skladba systému DMK byla navržena s ohledem na šetrnost k životnímu prostřední a snadnou recyklovatelnost po uplynutí životnosti konstrukce (i to je jeden z jejích stavů), tedy v souladu s myšlenkou udržitelné výstavby. Veškeré materiály (s výjimkou ocelových spojovacích prostředků) použité v systému jsou na bázi dřeva, tedy trvale obnovitelného zdroje s vysokým podílem vázaného oxidu uhličitého. Pojďme tedy udělat společně něco pro naše životní prostředí a stavme naše domovy ekologicky.

SYSTÉM DMK = tepelná pohoda

Díky celulóze vyfoukané do celostěnových panelů a dřevovláknité desce STO (Steico) dosahuje systém DMK velmi slušných tepelně izolačních vlastností. Významná přidaná hodnota této skladby ale spočívá ve značném fázovém posunu tepelné vlny, který je ještě umocněn celulózovou izolací ve střeše. Díky vyspělé technologii foukání celulózy výrazným způsobem přispíváme k zajištění tepelné pohody Vašeho bydlení.

SYSTÉM DMK = žádné fólie ale desky

Jedním z hlavních znaků stavebního systému DMK odlišujících ho od ostatních difuzně otevřených dřevostaveb je parobrzdná rovina z OSB/4 TOP na vnitřní straně panelu i spodním líci vazníků, které dodává každé stěně nezbytnou smykovou tuhost a zároveň plní funkci vysoce mechanicky odolné parobrzdné roviny. Nehrozí tedy nebezpečí protržení parotěsné folie během montáže nebo sádrokartonářských či jiných pracích. Veškeré spoje jsou vzduchotěsně přelepeny systémovými AIRSTOP páskami.

SYSTÉM DMK = instalace v předstěně

Vedení veškerých rozvodů elektřiny a vody je systémově provedeno v instalační mezeře mezi parobrzdnou rovinou a interiérovou sádrokartonovou případně sádrovláknitou deskou. Toto elegantní řešení eliminuje zásah rozvodů do nosné konstrukce stěn a zároveň zajišťuje jejich relativně snadnou dostupnost v případě poruchy. Předstěna je před zaklopením deskou na bázi sádry zateplena minerální vatou.

Výroba panelů – DMK System

Výroba panelů – DMK System

Výroba vazníků – DMK System

Montáž dřevostavby – DMK System

Montáž vazníkové střechy – DMK System

Hrubá stavba – DMK System

Stupně dokončení

DŮM KE STAVBĚ

To je řešení pro všechny, kteří chtějí bydlet opravdu levně a jsou zdatnými kutily nebo top-managery navazujících subdodavatelů. Kupujete si od nás špičkovou konstrukci hrubé stavby – klidně v nejvyšší jakostní třídě Fortifikované, protože ušetříte na dodávkách, které si zrealizujete sami. Do konstrukce Vám neprší a nefouká, protože už máte v ceně střešní krytinu včetně klempířských prací, podbití přesahů střechy, komín, okna, vstupní dveře a finální silikonovou fasádu včetně podparapetních lůžek a vnějších parapetů. Uvnitř domu je kompletně hotová parobrzdná rovina, jejíž těsnost prokážeme kontrolním blowerdoor testem, a zateplení střechy foukanou celulózou. Dejte prostor Vašemu stavařskému já a postavte si dřevostavbu svépomocí.

DŮM K DOKONČENÍ

Nejste-li tak úplně fandové do stavby s vrtačkou, pilou a kladívkem, ale přeci jen si chcete ve svém domě alespoň něco udělat sami, tak toto je stupeň dokončenosti přesně pro Vás. Všechno Vám připravíme a to včetně elektřiny, vody, odpadů, topení, vzduchotechniky a kompletních sádrokartonářských prací vč. hrubých podlah, abyste se mohli naplno vžít do role bytového designera a stvořitele interiéru Vašeho nového domova. Rozehrajete dětské pokoje pestrou škálou barev, do obkladu koupelny si zakomponujte třeba zkamenělou přesličku a ložnici vyšperkujte rafinovaným zákoutím s krbem na biolíh.

DŮM NA KLÍČ

V nejvyšším stupni dokončenosti Vám nabízíme dům tzv. na klíč, který je určen hlavně pro ty z Vás, kterým jejich pracovní vytížení nedovolí větší míru fyzické účasti na výstavbě domu. Plně si uvědomujeme, že vybrat ten pravý dekor podlahy je někdy těžší, než tu podlahu dobře položit. Jsme tady, abychom Vám pomohli s výběrem barev i materiálů interierových prvků v odpovídajících cenových hladinách. Máme pro Vás katalogy, vzorníky a otevřené showroomy našeho dodavatele. Celou fázi na klíč pro nás realizuje jedna společnost, což nesmírně usnadňuje komunikaci a koordinaci. A hlavně máte jednu záruku na všechno!

Stupně dokončení domu

Rozsah: DŮM KE STAVBĚ

 • obvodové stěny a vnitřní nosné i ztužující stěny dřevostavby v systému DMK
 • okna s trojskly a vchodové dveře
 • komínové těleso
 • u přízemních domů vazníková konstrukce střechy
 • u dvoupodlažních domů tesařská konstrukce stropu, krovu (KVH) a schodiště
 • pojistná hydroizolace, laťování, střešní krytina vč. klempířských prací
 • vnitřní parobrzdná rovina z OSB4, zateplení střechy foukanou celulózou a kontrolní blowerdoor test
 • finální silikonová fasáda v systému STO a podbití přesahů střechy palubkami

Rozsah: DŮM K DOKONČENÍ

 • obvodové stěny a vnitřní nosné i ztužující stěny dřevostavby v systému DMK
 • okna s trojskly a vchodové dveře
 • komínové těleso
 • u přízemních domů vazníková konstrukce střechy
 • u dvoupodlažních domů tesařská konstrukce stropu, krovu (KVH) a schodiště
 • pojistná hydroizolace, laťování, střešní krytina vč. klempířských prací
 • vnitřní parobrzdná rovina z OSB4, zateplení střechy foukanou celulózou a kontrolní blowerdoor test
 • finální silikonová fasáda v systému STO a podbití přesahů střechy palubkami
 • kompletní rozvody vody, odpadů, elektroinstalací vč. systému MoistureGuard a řízeného větrání s rekuperací vč. tepelného čerpadla vzduch-vzduch
 • izolace příček a předstěn, rastry a záklopy stropů a stěn sádrokartonovými deskami, vytmelení, vybroušení
 • tepelná izolace podlahy, suché podlahy v systému Fermacell
 • podlahové topné folie

Rozsah: DŮM NA KLÍČ

 • obvodové stěny a vnitřní nosné i ztužující stěny dřevostavby v systému DMK
 • okna s trojskly a vchodové dveře
 • komínové těleso
 • u přízemních domů vazníková konstrukce střechy
 • u dvoupodlažních domů tesařská konstrukce stropu, krovu (KVH) a schodiště
 • pojistná hydroizolace, laťování, střešní krytina vč. klempířských prací
 • vnitřní parobrzdná rovina z OSB4, zateplení střechy foukanou celulózou a kontrolní blowerdoor test
 • finální silikonová fasáda v systému STO a podbití přesahů střechy palubkami
 • kompletní rozvody vody, odpadů, elektroinstalací vč. systému MoistureGuard a řízeného větrání s rekuperací vč. tepelného čerpadla vzduch-vzduch
 • izolace příček a předstěn, rastry a záklopy stropů a stěn sádrokartonovými deskami, vytmelení, vybroušení
 • tepelná izolace podlahy, suché podlahy v systému Fermacell
 • podlahové topné folie
 • dlažby, obklady a sanitární vybavení
 • podlahové krytiny a interiérové dveře
 • výmalba, závěrečný úklid

Popis standardního vybavení

Naše výrobky, tedy Domy s přívlastkem, nikdy nebudou jen laciným “jakostním” zbožím. Nechceme dělat dřevostavby na dolní hranici dnešních standardů nebo ještě pod ní, jen pro to, aby byly o pár tisícovek levnější. Stavíme pro Vás poctivé domy, které Vám budou dlouho a bezvadně sloužit po většinu Vašeho života a to jak po stránce statické a tepelně-technické, tak i z hlediska uživatelské kvality a pohodlí života ve Vašem domě. Proto Vám už v základní jakostní třídě Pozdní sběr nabízíme něco navíc, jako třeba difuzně otevřenou skladbu stěn s vnější dřevovláknitou deskou, okna v pasivním standardu s izolačními trojskly, celoplošné elektrické podlahové vytápění a řízené větrání s rekuperací tepla a tepelných čerpadlem vzduch-vzduch, které udrží příjemné klima ve Vašem domě v zimě i v horkém létě.

Popis standardního vybavení
 1. Projektová dokumentace

  Není součástí ceny domu. Cena je stanovena individuálně na základě požadavků příslušného stavebního úřadu na rozsah dokumentace.

 2. Základová deska vč. hydroizolace

  Není součástí ceny domu. Stavebník si ji může zajistit sám nebo ji můžeme za úplatu zajistit my.

 3. Vrchní stavba

  Nosná konstrukce domu je zhotovena z celostěnových panelů systému DMK s difuzně otevřenou skladbou stěny: předstěna tl. 60 mm, OSB 4 tl. 15 mm, KVH 60/140, celulózová izolace, dřevovláknitá deska tl. 100 mm, U=0,16 W/m2K. Stropní konstrukce u patrových domů je provedena z KVH fošen 60/240 mm a zaklopena OSB 3 tl. 22 mm.

 4. Střešní konstrukce

  Bungalovy: dřevěné příhradové vazníky. Dvoupodlažní domy: klasický krov KVH.

 5. Střešní krytina a klempířské prvky

  Betonová střešní krytina Terran
  Danubia Evo nebo Betonpres Exklusiv. Pojistná hydroiozolace: difuzně otevřená střešní
  folie s plošnou hmotností min. 150 g/m2 vč. prolepení spojů.
  Latě 40/60. Klempířské prvky: pozinkovaný plech.

 6. Schodiště

  Ve dvoupodlažních objektech je zhotovena hrubá konstrukce schodiště v systému SIP s finálním povrchem v dekoru podlahové krytiny.

 7. Okna, vchodové dveře

  Kompozitní okna DafePlast Progress, trojskla Ug=0,5 W/m2K, provedení bílá-bílá. Venkovní parapety: slitina hliníku, dekor dle vzorníku. Vnitřní parapety: plastové, bílé.

 8. Fasáda

  Povrchová úprava fasády je zhotovena strukturovanou omítkovinou se zrnitostí 1,5 - 2,0 mm v systému STO pro difuzně otevřené konstrukce.

 9. Komín

  Komínové těleso: Schiedel Absolut Parat, d=160 mm, finální úprava nadstřešní části.

 10. Tepelné izolace

  Přízemí: tvrzený podlahový polystyren EPS 200S tl. 160 mm. Strop bungalovů: foukaná celulózová izolace tl. 400 mm. Dvoupodlažní domy: strop: protihluková a protipožární izolace tl. 160 mm mezi stropní nosníky, střecha: foukaná celulózová izolace 320 mm. Předstěny: tepelná minerální izolace 60 mm.

 11. Vzduchotěsnost

  Neprůvzdušnost vnitřní obálky domu je zajištěna OSB 4 tl. 15 mm na stěnách a stropech. Veškeré spoje jsou přelepeny. Provedení kontrolního blowerdoor testu.

 12. Podlahy

  Suchý proces výstavby v systému Fermacell – podlahový prvek 2E22.

 13. Vnitřní povrchy

  Povrchová úprava stěn a příček je provedena sádrokartonovými deskami.

 14. Vodoinstalce

  Rozvody vody a odpadů jsou provedeny z plastového potrubí. Ohřev vody: bojler např. Ariston Nuos Primo o objemu 200 L s integrovaným tepelným čerpadlem.

 15. Elektroinstalace

  Rozvody elektroinstalací: kabely CYKY. V každé místnosti 3 zásuvky a vývod pro centrální osvětlení s vypínačem (Schneider Unica nebo ABB Tango, bílá barva).

 16. Vzduchotechnika

  Centrální rekuperační jednotka Jablotron Futura L s entalpickým výměníkem a modulem CoolBreeze zajišťujícím vytápění/chlazení pomocí tepelného čerpadla.

 17. Vytápění

  Hlavním zdrojem tepla je modul CoolBreeze s tepelným čerpadlem vzduch-vzduch napojeným na vzduchotechniku. Doplňkovým zdrojem tepla jsou celoplošné elektrické podlahové topné fólie. V koupelně je umístěn elektrický topný žebřík. V každém domě je možné připojit do komínového tělesa
  krbová kamna.

 18. Podlahové krytiny

  Plovoucí laminátové podlahy jsou položeny vč. podlahových lišt v obytných místnostech a komunikačních prostorech. Cenová úroveň 400 Kč/m2 vč. DPH.

 19. Obklady a dlažby

  Keramické obklady jsou v koupelně instalovány do výše 2,0 m a na WC do 1,2 m. Dlažba je uvažována v koupelně, na WC, technické místnosti a zádveří. Cenová úroveň 500 Kč/m2 vč. DPH.

 20. Sanita

  Obdélníková akrylátová vana, sprchový kout ve tvaru čtvrtkruhu s vaničkou a zástěnou, umyvadla do koupelny a na WC, závěsné WC vč. tlačítka, pákové baterie k umyvadlům, vaně a sprše, sprchové hlavice.

 21. Vnitřní dveře

  Vnitřní dveře plné, bílé nebo v dekoru dřeva, s jádrem z dřevotřísky a s nakašírovanou fólií. Obložkové zárubně s polodrážkou, hladké, v dekoru dveří. Kování dveří 700 Kč/kus vč. DPH.

 22. Výmalba

  Veškeré vnitřní povrchy jsou vymalovány 2x bílou barvou.

Třída jakosti

Třída jakosti: POZDNÍ SBĚR

Naše výrobky, tedy Domy s přívlastkem, nikdy nebudou jen laciným “jakostním” zbožím. Nechceme dělat dřevostavby na dolní hranici dnešních standardů nebo ještě pod ní, jen pro to, aby byly o pár tisícovek levnější. Stavíme pro Vás poctivé domy, které Vám budou dlouho a bezvadně sloužit po většinu Vašeho života a to jak po stránce statické a tepelně-technické, tak i z hlediska uživatelské kvality a pohodlí života ve Vašem domě. Proto Vám už v základní jakostní třídě Pozdní sběr nabízíme něco navíc, jako třeba difuzně otevřenou skladbu stěn s vnější dřevovláknitou deskou, okna v pasivním standardu s izolačními trojskly, celoplošné elektrické podlahové vytápění a řízené větrání s rekuperací tepla a tepelných čerpadlem vzduch-vzduch, které udrží příjemné klima ve Vašem domě v zimě i v horkém létě.

Třída jakosti: VÝBĚR Z HROZNŮ

Posouváme se do nadstandardní úrovně zhotovení Vašeho domu, což se projevuje zejména v záměnách materiálů, které pocítíte třeba až po několika letech bydlení v domě. Ve stěnách jsme zesílili sloupky a přidali pár centimetrů výšky panelů, přidali jsme tepelnou izolaci v podstřeší i v podlaze, na opláštění stěn a příček jsme použili statické sádrokartonové desky RigiStabil. Klempířské prvky na střeše jsou v barveném pozinkovaném plechu. Máte možnost volby jednostranné barevnosti oken a vnějšího nerezového komínu. Vzduchotechnika obsahuje řešení VarioBreeze, které reguluje větrání jednotlivých místností na základě hladiny CO2. Tohle už je fakt parádní dřevostavba.

Třída jakosti: FORTIFIKOVANÉ

Jak název napovídá, tak budeme posilovat. Zesílíme sloupky obvodových stěn na 60/200 mm, dáme více izolací do podlahy i stropu a můžete mít okna s oboustranným dekorem. Sádrovláknité desky Fermacell na všech stěnách jsou samozřejmostí. Obvykle se na domě nebo jeho části vyskytuje dřevěná provětrávaná fasáda. Při vhodné orientaci, dispozici a návrhu vytápění se dostáváme na samotnou hranu mezi nízkoenergetickým a pasivním domem. Jakostní třída FORTIFIKOVANÉ je výjimečnou kombinací luxusu a dřevostavby na špičkové úrovni.

Třídy jakosti

Stavíme "Dům s přívlastkem"

Předehra

Na začátku jste Vy a Váš sen o novém bydlení. Proto je první tah na Vás: oslovte nás jakýmkoliv způsobem a my Vám zavoláme nebo napíšeme zpátky. Potřebujeme vědět, který z našich domů se Vám zalíbil nebo zda potřebujete s výběrem poradit třeba vzhledem k atypickému pozemku.

První dějství: námluvy

První nezávazné setkání s klienty probíhá v naší kanceláři ve Velkém Meziříčí nebo se rozjedeme přímo za Vámi. Společně zjistíme, jaký je pro Vás optimální rozsah stavby vybraného domu a jaký stupeň jakosti Vám bude nejlépe vyhovovat. Po první schůzce budete mít jasnou představu o svém novém domě a také budete vědět, kolik Vás to vlastně celé bude stát.

Druhé dějství: vážná známost

Chceme Vás přesvědčit o špičkové kvalitě našich domů, proto jsme pro Vás připravili exkurzi do výrobního závodu systému DMK a některé z našich rozestavěných staveb. Tým zkušených projektantů Atelieru DMK s Vámi projde kroky potřebné k bezproblémovému získání stavebního povolení. Společně se pokusíme sestavit časový plán výstavby Vašeho domu.

Třetí dějství: smlouva

Předkládáme Vám k podpisu smlouvu o dílo včetně odsouhlasené ceny, harmonogramu výstavby a financování, třídy jakosti a stupně dokončení. Rezervujeme pro Vás domluvený termín v celozávodním výrobním plánu. Ladíme poslední detaily ve Vašem domě.

Čtvrté dějství: výstavba

Výroba Vašeho domu začíná důkladnou předvýrobní přípravou. Vlastní prefabrikace panelů a krovů zabere maximálně dva týdny. Během prvních pěti pracovních dní na staveništi vyroste hrubá stavba Vašeho domu. Stavba běží dál dle harmonogramu a stupně dokončení. Během výstavby probíhají pravidelné kontrolní dny, na kterých se přesvědčíte, že vše probíhá dle Vašich představ a v perfektní kvalitě.

Páté dějství: finále

Když je vše hotovo, připravíme dům k předání do Vašich rukou. Přichystáme pro Vás stavební deníky, potřebné revize, záruční listy, certifikáty, doklady o použitých materiálech a v neposlední řadě doklad o likvidaci odpadů, který po Vás bude požadovat stavební úřad při kolaudaci. Dům si pečlivě prohlédněte a zkontrolujete, zda je vše dle dohod a specifikací. Po podpisu předávacího protokolu dostáváte klíče od Vašeho nového domova.

Přídavek

Po uzavření zakázky naše spolupráce určitě nekončí. Pokud budete potřebovat s něčím při dokončování domu poradit, neváhejte nás kontaktovat, protože my jsme tu pro Vás. Přibližně po dvou letech se k Vám vypravíme na prohlídku. Prohlédneme celý Váš dům, zda je vše v pořádku a opravíme případné drobnosti. Budeme rádi, když se s námi podělíte o pocity z bydlení v DOMĚ S PŘÍVLASTKEM.

Věříme, že v našich domech budete spokojeni a spolupráce s námi pro Vás bude milou zkušeností.

Co všechno obsahuje cena?

Cena uvedená na našich webových stránkách obsahuje vrchní stavbu typového domu v základní třídě jakosti Pozdní sběr až do stupně dokončení Na klíč.

Cena ve Smlouvě o dílo na výstavbu domu vychází z odsouhlasené cenové nabídky, která je rovněž součástí Smlouvy. V cenové nabídce je uveden konkrétní rozsah a specifikace dodávky. Změna ceny Díla je možná výlučně písemnou objednávkou víceprací, dodatkem Smlouvy nebo změnou zákonné sazby DPH. To znamená, že od chvíle podpisu Smlouvy o dílo je cena fixní za předpokladu neměnnosti rozsahu díla.

Cena domu na webových stránkách zahrnuje:

 • výstavbu domu ve třídě jakosti “pozdní sběr”.
 • výstavbu domu ve stupni dokončení “na klíč”.
 • daň z přidané hodnoty (DPH) ve výši 12 %.
 • dopravu do 100 km od Velkého Meziříčí.

Cena domu na webových stránkách nezahrnuje:

 • základovou desku, jejíž cena je stanovena individuálně
 • projektovou dokumentaci stavby.
 • veškeré vnitřní vybavení nábytkem a spotřebiči.
 • přípojky, oplocení, komunikace a terasu.
 • dřevěná fasáda pouze ve třídě jakosti “fortifikované”.

Nejčastější otázky

Je projekt a vyřízení stavebního povolení v ceně domu?

Zpracování projektové dokumentace domu pro účely územního/stavebního řízení v ceně není. Cena projektu se pohybuje v rozmezí 60-120 tisíc korun v závislosti na složitosti dokumentace. Stavební povolení si většinou vyřídíte sami. Ale nebojte se, dáme Vám návod a vše půjde jako po másle. Pokud budete chtít, můžeme za Vás na základě plné moci a za poplatek cca 35.000 Kč vyřídit stavební povolení.

Jaký rozsah dodávky jste schopni zajistit?

Umíme cokoliv od hrubé stavby až po stavbu na klíč. Záleží to jen na Vás, na Vašich možnostech a přáních. Minimální rozsah jsou první dvě stavební etapy, tedy Dům ke stavbě – dům má dokončenou nosnou konstrukci, je uzavřen zvenku střechou, okny a finální fasádou i zevnitř, kde je hotová kompletní parobrzdná rovina vč. zateplení střechy. Rádi ale dotáhneme Váš dům až k nastěhování vč. základové desky, přípojek a třeba i pověšení světel či zapojení pračky – přesně jako v televizi – chvíle nervozity, papír ve vchodových dveřích, spousta radosti a šampus s jahodami.

Jakým způsobem je stavba financována?

Po podpisu Smlouvy o dílo dostanete zálohovou fakturu na 400.000 Kč, které jsou splatné 3 měsíce před zahájením montáže domu. Stavba je rozdělena do šesti stavebních etap. Vždy když je etapa dokončena, dáme Vám fakturu se splatností 14 dní a Vy nám ji ve splatnosti uhradíte. Záloha je zúčtována hned v první stavební etapě. Financování domu nezajišťujeme ani nezprostředkováváme. U nás stále platí staré dobré pravidlo: my stavíme a zákazník platí. Stavíme rychle a za Vaše peníze Vám postavíme kvalitní dřevostavbu se vším, co k ní patří.

Jakou mi dáte na dům záruku?

Na nosnou konstrukci domu poskytujeme záruku 10 let. Na vše ostatní je záruka 36 měsíců nebo dle záručních listů dodavatelů jednotlivých komponent domu. Například na okna, komín a krytinu je záruka delší než 36 měsíců. S otázkou záruky se pojí ruku v ruce i reklamace. Spokojenost našich zákazníků je pro nás velice důležitá, proto si nemůžeme dovolit s vyřízením reklamací otálet. Samozřejmě se maximálně snažíme, abychom reklamace neměli, ale sem tam se musí nějaká objevit – to je zákon pravděpodobnosti. Můžete si být jisti tím, že k reklamaci se postavíme čelem a vyřešíme nepříjemnou záležitost co nejdříve.

Vyplatí se mít stavební dozor?

Budete tak mít jistotu, že Váš dům je v “dobré kondici“, ale pochopitelně to zvládneme stejně kvalitně a poctivě i bez něj. Výstavba domu na bázi dřeva je technicky poměrně obtížným procesem a je při něm nezbytné dodržovat kázeň ve všech fázích (projekční, výrobní, montážní a uživatelské). Vyberte si osobu technického dozoru, která má zkušenosti s realizací dřevostaveb. Bez ohledu na to zda dozor máte či nikoliv se jednou za týden na stavbě společně sejdeme na kontrolním dnu a projdeme si, co všechno jsme za týden udělali a jaký máme plán na příští týden. Každý pracovní den je proveden zápis do stavebního deníku, abyste měli přehled, co se děje. Zároveň budete mít i úřední záznam o výstavbě Vašeho domu.

Moravské dřevostavby ceník

Vinný lístek ke stažení

Stáhněte si náš ceník a katalog domů.