NOVÁ VES (Třebíč)
NOVÁ VES (Třebíč)
NOVÁ VES (Třebíč)
NOVÁ VES (Třebíč)
NOVÁ VES (Třebíč)
NOVÁ VES (Třebíč)

NOVÁ VES (Třebíč)

Typový dům SAVIGNON

Období realizace
12/2020 - 03/2021

Zastavěná plocha
144.1
Podlahová plocha
125.9
Výška hřebene
5.1 m
Sklon střechy
25°

Mám rád, když lidé vědí, co chtějí a umí využít výhod, které jim život přináší… To je přesně případ mladého páru z Nové Vsi u Třebíče, kteří nám dali svou důvěru a my pro ně postavit jejich dům. Ta výhoda na začátku je stavební pozemek, což je v dnešní době opravdu darem z nebes. Mladí manželé měli jasnou představu o svém novém domě – kvalitní a rychle postavená dřevostavba s difuzně otevřenou skladbou stěny a dispozicí 5+kk ve tvaru L. Tomu přesně vyhovuje náš typový dům Savignon a pro letošní rok 2020 se z něj tedy stal náš nejstavěnější dům. Upravili jsme pár drobností, upravili systém vytápění a dohodli se na rozsahu. Budeme dodávat jen hrubou uzavřenou stavbu. Zbytek si zajistí investor sám, protože je manuálně zručný a má spoustu známých, kteří mu pomohou s elektřinou, topením, vodou atp. Zkrátka nějak to zvládne a my budeme jen zpovzdálí sledovat, zda se na stavbě naděje něco špatně.

Dům je naprojektován jako montovaná dřevostavba z certifikovaného stavebního systému DMK s difuzně otevřenou skladbou stěny s vnější dřevovláknitou deskou a vnitřní instalační předstěnou. Valbová střecha s betonovou střešní krytinou je navržena z dřevěných příhradových vazníků, které jsou uloženy na obvodové a vnitřní nosnou stěnu. Objekt bude vytápěn krbovou vložkou s výměníkem a akumulační nádobou a je řízeně větrán pomocí decentrální rekuperace inVENTer.

Projekt pro stavební povolení zpracoval ateliér DMK a investor si během pár měsíců vyřídil všechna vyjádření a úspěšně získal stavební povolení. Základová deska byla rovněž v jeho režii a zajistil její zhotovení u místního stavitele. Zde musíme opravdu smeknout před poctivou, rychlou a přesnou prací zhotovitele. Deska je připravena, příjezdová cesta zpevněna a dům může vyjet.

Chci také takový dům

Příběh domu

NOVÁ VES (Třebíč)

10. 12. 2020

Montovaná dřevostavba

Zahajujeme montáž panelů. Netradičně ve čtvrtek, ale jinak to zkrátka nešlo. Zkušená montážní partie si s prací hravě poradila a za dopoledne byly obvodové panely namontovány. Vnější obvodové panely v difuzně otevřené skladbě DMK difu mají jako hlavní nosný prvek KVH 60/140. Z vnější strany je panel uzavřen dřevovláknitou deskou tl. 60 mm, z vnitřní strany pak OSB4 deskou tl. 15 mm, která slouží jako smykově tuhá a zároveň i parobrzdná rovina. Ve vzniklé dutině (tl. 140 mm) je vyfoukána celulózová izolace ClimatizerPlus. Díky celulóze a dřevovláknu disponuje stěna velkým fázovým posunem tepelné vlny, což vlastně znamená, že není náchylná k přehřívání. A to je velký bonus.... Z vnitřní strany obvodových panelů jsou vodorovně našroubovány hranoly (KVH 60x60) instalační předstěny - ta bude po provedení rozvodů vyplněna vatou v rámci práce sádrokartonářů. Shora jsou panely kryty proužkem folie, aby do nich nezateklo. Pod vnějšími parapety jsou vytvořena vodotěsná lůžka v systému STO (dodavatel fasádního systému). Do panelů jsou již osazena okna DafePlast Progress, která už jsou určena i pro pasivní výstavbu.

Fotografie reference ${house?.title}

Líbí se vám tento dům?

Napište nám.