MALEŠOVICE (Brno-venkov)
MALEŠOVICE (Brno-venkov)
MALEŠOVICE (Brno-venkov)
MALEŠOVICE (Brno-venkov)
MALEŠOVICE (Brno-venkov)
MALEŠOVICE (Brno-venkov)

MALEŠOVICE (Brno-venkov)

Typový dům SAVIGNON

Období realizace
10 - 12/2015

Zastavěná plocha
149.9
Podlahová plocha
128.9
Výška hřebene
4.8 m
Sklon střechy
22°

Jedná se o individuální dům tvaru L o zastavěné ploše 149,9 m2 v malebných Malešovicích. Z našich typových domů se asi podobá nejvíce našemu Savignonu, ale možná je to spíš individuální stavba než typový dům. Dům je navržen z certifikovaného stavebního systému DMK. Na obvodové stěny jsou použity panely DMK Difu s vnější dřevovláknitou deskou (tl. 60 mm), které byly připraveny u nás ve výrobě v Třebíči, stejně jako dřevěné příhradové vazníky tvořící konstrukci střechy. Zajímavostí je systém teplovodního podlahového vytápění s velikou akumulační nádrží, kdy významnou měrou pomáhá sluníčko – fotothermika.

S investorem je dohodnutý rozsah dodávky: dům ke stavbě vč. finální fasády, parotěsné roviny zateplení a zateplení stropu foukanou celulózou. I přes svou příznivou geografickou polohu si investor stavby přál zesílit tepelné izolace podlahy, stěn (praktická rozšířená zateplená předstěna: 60 mm) a stropu (370 mm celulózy). Projektová dokumentace pochopitelně pochází od Ateliéru D.N.K. Základovou desku jsme dělali také my a povedla se na jedničku.

PODÍVEJTE SE NA STAVBU OČIMA INVESTORA!

Chci také takový dům

Příběh domu

MALEŠOVICE (Brno-venkov)

14. 10. 2015

Montáž domu

Difuzně otevřené stěnové panely systému DNK byly prefabrikovány ve výrobní hale vč. osazení oken (vyjma velkého okna v obývacím pokoji). Montáž panelů na vyzrálou betonovou desku proběhla pomocí jeřábové techniky. Panely jsou kladeny na podložky a po instalaci pojistné střešní hydroizolace jsou podmaltovány. Panely jsou kotveny do základové desky ocelovými úhelníky a k sobě navzájem jsou slepeny a zajištěny masivními ocelovými vruty.

Fotografie reference ${house?.title}

Líbí se vám tento dům?

Napište nám.