KOŽICHOVICE (Třebíč)
KOŽICHOVICE (Třebíč)
KOŽICHOVICE (Třebíč)
KOŽICHOVICE (Třebíč)
KOŽICHOVICE (Třebíč)
KOŽICHOVICE (Třebíč)

KOŽICHOVICE (Třebíč)

Typový dům SAVIGNON

Období realizace
01 - 02/2018

Zastavěná plocha
144.3
Podlahová plocha
122.5
Výška hřebene
5.3 m
Sklon střechy
25°

Je nám ctí, že stavíme hrubou uzavřenou stavbu domu Savignon pro Renatu, Petra a jejich dvě děti v obci Kožichovice na dohled od Třebíče. Dokumentaci pro stavební povolení zpracoval Atelier DMK a díky dobré komunikace investorů s dotčenými orgány získali souhlas s výstavbou velice rychle. Stejně dobře jim šla i koordinace zhotovení základové desky a věřím, že i po skončení naší práce budou pokračovat bez obtíží sami v procesu výstavby a dokončení domu.

Dům stavíme ve variantě bez garáže, tedy s vnitřní dispozicí 5+kk a některými klientskými změnami oproti typovému řešení. Manželé především chytře zvětšili obývací pokoj do prostoru terasy, kde byl původně jen větší přesah střechy a sloupek s vaznicí, která jej podpírala. Dům je navržen a realizován ze stavebního systému DNK v difuzně otevřené variantě DMK Difu s rozšířenou zateplenou předstěnou a celulózou uvnitř panelu. Rovněž izolace podlahy a střechy jsou posíleny. Okna DafePlast Progress s izolačním trojsklem určená především pro pasivní domy jsou osazená již ve výrobě. Vzhledem k zamýšlenému centrálnímu systému nuceného větrání s rekuperací tepla jsme zvedli konstrukční výšku panelů o 20 cm na 3,04 m. Vytápění je navrženo jako teplovodní podlahový systém s elektrokotlem, akumulační nádrží a možností dopojení tepelného čerpadla. V obývacím pokoji je instalován komín Schiedel King Fire s integrovanými krbovými kamny. Na střeše je uvažováno s rezervou pro fotovoltaiku

Chci také takový dům

Příběh domu

KOŽICHOVICE (Třebíč)

29. 1. 2018

Montáž panelů

Zahajujeme montáž panelů na jednostupňové základové desce, která sice není tak rovná, jak bychom si přáli, ale nějak to zvládneme. Více nás trápí poměrně silný vítr, který na štěstí začne před polednem slábnout a rozbředlý terén staveniště. Zkrátka je 12°C a všechno úplně rozmrzlo.

Fotografie reference ${house?.title}

Líbí se vám tento dům?

Napište nám.