ÚJEZD U PŘELOUČE (Pardubice)
ÚJEZD U PŘELOUČE (Pardubice)
ÚJEZD U PŘELOUČE (Pardubice)
ÚJEZD U PŘELOUČE (Pardubice)
ÚJEZD U PŘELOUČE (Pardubice)
ÚJEZD U PŘELOUČE (Pardubice)

ÚJEZD U PŘELOUČE (Pardubice)

Typový dům AURELIUS

Individuální dům ÚJEZD U PŘELOUČE (Pardubice)

Období realizace
05-11/2022

Zastavěná plocha
88.2
Podlahová plocha
72.4
Výška hřebene
5.1 m
Sklon střechy
25°

Před časem se na nás obrátil zástupce našeho významného obchodního partnera, že by potřeboval postavit dům pro velmi blízkou rodinu… Stavba už byla povolena v nějakém alternativním stavebním systému, takže jsme pouze doložili výkresy skutečného provedení stavby vč. PENB a PBŘ. Jsme velice rádi, že jsme byli schopni nabídnout ověřené řešení v podobě naší dřevostavby vč. technologií a konstrukčních zásad, které k ní patří.

Jedná se o stavbu jednoduchého přízemního domu s dispozicí 3+kk, který se rozměrově i vnitřním uspořádáním velmi blíží našemu typovému domu Aurelius. Pozemek je skvěle orientovaný, vstup do domu je na severní straně a obývák se dvěma ložnicemi a terasou na jihu (okna budou stíněna předokenními žaluziemi). Dům je navržen jako montovaná dřevostavba ze stavebního systému DMK s difuzně otevřenou skladbou stěny (konkrétně panel DMK Difu s rozšířenou instalační předstěnou a vnější dřevovláknitou deskou). Dům je zastřešen sedlovou střechou z dřevěných vazníků s kovovými deskami s prolisovanými trny. Dům je řízeně větrán pomocí jednotky Jablotron Futura L se zpětným ziskem tepla, na kterou je napojeno malé tepelné čerpadlo vzduch-vzduch (modul CoolBreeze), které z větší části zajišťuje vytápění a chlazení domu. Zbytek potřebného tepelného výkonu obstarají podlahové topné folie HeatFlow nebo krbová kamna Schiedel Sirius.

Investor ve spolupráci s lokálním dodavatelem zhotovili základovou desku dle výkresové dokumentace. Deska je dvoustupňová, tzn. že hydroizolace je skryta (chráněna) vrchní betonovou deskou, aby nebyla poškozena během stavby a aby nebyla perforována kotvením dřevostavby. Je to obvyklé konstrukční řešení základových desek pro dřevostavby.

Chci také takový dům

Příběh domu

ÚJEZD U PŘELOUČE (Pardubice)

2. 5. 2022

Montáž dřevostavby

Zahajujeme montáž dřevostavby. Nejprve si na desku rozmístíme podložky, které srovnají základní niveletu pro ukládání panelů. Montáž panelů probíhá pomocí jeřábu a postupně usazujeme jeden panel za druhým. Stabilizujeme je montážními vzpěrami. Okna DafePlast Progress byla do panelů osazena již ve výrobě - vnímám to jako velkou výhodu, protože je možné pečlivě a ve stálých podmínkám provést napojení vnitřní parobrzdné roviny na okenní rám a na vnější straně zhotovit podparapetní hydroizolační lůžko. Postupně osazujeme i panely ztužujících příček - to jsou dřevěné rámy s jednostranným opláštěním sádrovláknitou deskou Fermacell.

Fotografie reference ${house?.title}

Líbí se vám tento dům?

Napište nám.