KŘEPICE (Hustopeče)
KŘEPICE (Hustopeče)
KŘEPICE (Hustopeče)
KŘEPICE (Hustopeče)
KŘEPICE (Hustopeče)
KŘEPICE (Hustopeče)

KŘEPICE (Hustopeče)

Typový dům KLARET

Období realizace
07-11/2019

Zastavěná plocha
116.5
Podlahová plocha
99
Výška hřebene
5.3 m
Sklon střechy
26°

Někdy je cesta k novému domu trochu kostrbatá, ale když se vezme za správný konec, tak jde skoro všechno. Jen je potřeba věnovat úkolu dostatečnou pozornost a péči. Skoro hotový projekt obrovského zděného domu jsme s investorem hodili do koše a místo toho začal místní projektant kreslit náš téměř typový Klaret. Zkrátka jsme dali návod, jak na to. Jedinou zásadní změnou byla sedlová střecha a pár drobností v dispozici. Nešlo to úplně hladce, ale nakonec jsme se přeci jen dostali k vytouženému cíli – stavebnímu povolení a vlastní stavbě domu.

Dům stojí na zahradě rodičů investora v širším centru obce Křepice nedaleko Hustopečí a je navržen v certifikovaném stavebním systému DMK jako montovaná, difuzně otevřená dřevostavba se sedlovou vazníkovou střechou, komínem, elektrickým vytápěním a řízeným decentrálním větráním s rekuperací tepla.

Chci také takový dům

Příběh domu

KŘEPICE (Hustopeče)

22. 7. 2019

Montáž domu

Zahajujeme montáž panelů domu, které přijely z výrobního závodu DMK System v Třebíči na kamionu. Panely se skladbou DMK Difu s vnější dřevovláknitou deskou již mají z výroby osazená okna (DafePlast Progress určená pro pasivní domy) a vchodové dveře. Během dopoledne osadíme pomocí jeřábu všechny panely a dům kompletně sestavíme.

Fotografie reference ${house?.title}

Líbí se vám tento dům?

Napište nám.