KONĚTOPY (Praha-východ)
KONĚTOPY (Praha-východ)
KONĚTOPY (Praha-východ)
KONĚTOPY (Praha-východ)
KONĚTOPY (Praha-východ)
KONĚTOPY (Praha-východ)

KONĚTOPY (Praha-východ)

Typový dům KLARET

Období realizace
08 - 11/2021

Zastavěná plocha
127.4
Podlahová plocha
107.3
Výška hřebene
5.29 m
Sklon střechy
25°

Dům v Konětopech zasazený v téměř ploché krajině České křídové tabule mezi Mělníkem a Čelákovicemi vychází z typového řešení domu Klaret, který je naším nejstavěnějším domem. V tomto případě si ale investor přál prodloužení domu o 1 m a drobné dispoziční úpravy uvnitř domu, zejména zvětšení technické místnosti a přidání šatny do ložnice. Musím přiznat, že bych nevěřil, jak metr navíc dispozici domu povznese. Investor je technicky zdatný a proto mne velmi těší, že si pro realizaci svého domu vybral právě naši firmu. Dohodli jsme se na hrubé uzavřené stavbě, protože právě tento rozsah umožní investorům využít kontakty, které mají v místě bydliště a již nabyté praktické zkušenosti. Zároveň je v tomto stupni dokončení stavba zvenku hotová a tedy finálně chráněná před vlivem povětrnosti. Hotová je i vnitřní parotěsná/parobrzdná rovina a měla by bez problému splnit hodnotu 1,0 požadovanou pro nízkoenergetickou výstavbu – to lze snadno ověřit blowerdoor testem. I v tomto případě jsme prostřednictvím Atelieru D.M.K. realizovali projektovou dokumentaci pro stavební povolení, které si investor vč. potřebných vyjádření zajistil sám. Základovou desku si investor realizoval svépomocí v souladu s projektovou dokumentací.

Dům je navržen jako montovaná dřevostavba ve stavebním systému DMK s difuzně otevřenou skladbou stěny DMK Difu s vnější dřevovláknitou deskou tl. 100 mm, nosnými sloupky z KVH 60/140, mezi které je aplikována minerální vata, a vnitřní parobrzdnou rovinou z OSB4 tl. 15 mm a vodorovným rastrem předstěny z KVH 60/140. Do panelů již byla osazena vchodové dveře a bílá plastová okna DafePlast Synego s izolačním trojsklem. Valbová střecha se sklonem 25° je tvořena dřevěnými příhradovými vazníky s kovovými deskami s prolisovanými trny, které jsou uloženy na obvodových stěnách dřevostavby. V domě je navrženo plynové teplovodní vytápění. V obývacím pokoji budou instalována krbová kamna, která budou připojena ke komínovému tělesu Schiedel Absolut.

Chci také takový dům

Příběh domu

KONĚTOPY (Praha-východ)

10. 8. 2021

Základová deska

Investor dokončil základovou desku dle projektové dokumentace. Zkontrolujeme si rovinnost, rozměrovou přesnost a pozici odpadů a desku přebíráme bez připomínek. Investor rovněž zajistil zdroj elektřiny a vody nutný pro stavbu. My jsme dodali mobilní toaletu. Tím je vše připraveno a stavba může začít.

Fotografie reference ${house?.title}

Líbí se vám tento dům?

Napište nám.