JAROMĚŘICE (Svitavy)
JAROMĚŘICE (Svitavy)
JAROMĚŘICE (Svitavy)
JAROMĚŘICE (Svitavy)
JAROMĚŘICE (Svitavy)
JAROMĚŘICE (Svitavy)

JAROMĚŘICE (Svitavy)

Typový dům KLARET

Období realizace
11/2021 - 04/2022

Zastavěná plocha
118.4
Podlahová plocha
99.1
Výška hřebene
5.3 m
Sklon střechy
25°

Vždy je úžasné, když nám někdo zavolá, že dostal dobrou referenci od kamarádů a že by chtěl postavit dům právě od nás. Velmi rychle si několika otázkami ověříme pravost tvrzení a pak už jen děláme vše pro to, abychom nezklamali důvěru nových zájemců o dům i jejich přátel, kteří nás doporučili. A přesně takto to začalo i v případě mladé rodiny, které se podařilo koupit pozemek v obci Jaroměřice, kousíček od Jevíčka. Vybrali si dům Klaret a my jim dali možnost se do rozestavěné stavby právě tohoto domu na jaře podívat. Společně jsme ustáli dobu turbulentních změn cen materiálů (zejména dřeva) i nových požadavků na energetiku. V tomto případě jsme rovněž zajišťovali tzv. inženýring, tedy vyřízení stavebního povolení a také jsme prostřednictvím energetického specialisty úspěšně podali žádost o dotaci z programu Nová zelená úsporám, kat. B.0.

Dům velmi důsledně drží typovost původního Klaretu – pouze jsme provedli zesílení tepelných izolací, abychom snížili energetickou náročnost stavby a přidali dveře do pouzdra mezi chodbu a obývací pokoj. Celý dům je navržen jako difuzně otevřená montovaná dřevostavba ze stavebního systému DMK. Na stěny jsou použity panely DMK Difu s vnější dřevovláknitou deskou tl. 100 mm, celulózou mezi sloupky (KVH 60/140 mm), OSB4 deskou tl. 15 mm od firmy Egger a dodatečně zateplenou instalační předstěnou tl. 60 mm, která bude v průběhu stavby po provedení instalací zaklopena sádrovláknitými deskami Fermacell. Do stěn jsou již ve výrobě osazena okna DafePlast Progress, která svými parametry splní požadavky pro pasivní výstavbu. Z vnitřní strany je na rám oken i vchodových dveří důsledně dopojena parobrzdná rovina prostřednictvím systémových pásek. Z exteriérové strany jsou zhotovena vodotěsná podparapetní lůžka, která eliminují možné riziko zatékání při odtržení vnějšího parapetu od vnější fasády (například vlivem velké teplotní roztažnosti).

Dům je vytápěn pomocí tepelného čerpadla vzduch-vzduch napojeného na systém vzduchotechniky se zpětným ziskem tepla. Konkrétně se jedná o větrací jednotku Jablotron Futura. Pro zajištění tepelné pohody jsou v domě dále navrženy topné podlahové folie HeatFlow. Jako doplňkový a zcela nezávislý zdroj budou fungovat krbová kamna Schiedel King Fire, která jsou přímo integrována v komínovém tělese. Ohřev teplé užitkové vody zajišťuje bojler Jablotron Ambienta o objemu 250 L.

Chci také takový dům

Příběh domu

JAROMĚŘICE (Svitavy)

15. 11. 2021

Montáž domu

Zahajujeme montáž domu. Přístup ke stavbě je exklusivní, takto by to mělo vypadat - spousta místa pro kamion i jeřáb a žádné dráty. Pomocí jeřábu osazujeme obvodové panely na svá místa, provizorně stabilizujeme montážními vzpěrami do doby než osadíme vnitřní ztužující příčky.

Fotografie reference ${house?.title}

Líbí se vám tento dům?

Napište nám.