HAVLÍČKŮV BROD
HAVLÍČKŮV BROD
HAVLÍČKŮV BROD
HAVLÍČKŮV BROD
HAVLÍČKŮV BROD
HAVLÍČKŮV BROD

HAVLÍČKŮV BROD

Typový dům VERITAS

Období realizace
01 - 04/2019

Zastavěná plocha
132
Podlahová plocha
106
Výška hřebene
5.52 m
Sklon střechy
25°

První Veritas svého druhu už je na světě a stojí v Havlíčkově Brodě v nové zástavbě nad výpadovkou na Světlou nad Sázavou. Už od začátku celý proces nabyl nebývalé obrátky a to včetně získání stavebního povolení a zhotovení základové desky. To vše pod taktovkou investora, který ke svým úkolům přistupuje velmi zodpovědně a probémy řeší ještě dříve, než se vysktynou.

Dům je navržen v certifikovaném stavebním systému DNK jako difuzně otevřená montovaná dřevostavba s vazníkovou valbovou střechou.

Obvodové panely domu jsou tvořeny nosnými KVH profily 60/140, mezi kterým je do dutiny aplikována celulózová tepelná izolace Climatizer Plus o hustotě min. 65 kg/m3 – tato hodnota bezpečně zajišťuje, že izolace nesedá a můžeme tak plně využít jejích předností (akustického útlumu a fázového posunu tepelné vlny), kterými vyniká před ostatními běžně používanými izolanty. Z vnitřní strany je na nosném rámu umístěna velkoformátová OSB4 deska (tl. 15 mm, výrobce Egger), která plní funkci smykově tuhé desky a parobrzdy. Dále jsou instalovány KVH hranoly instalační přestěny (60×60), kde budou pozdějí rozvedeny instalace a předstěna bude následně zateplena minerální vatou a zaklopena Fermacellem. Z vnější strany je na nosném rámu přisponkována (nerezovými sponkami) dřevovláknitá tepelně-izolační deska STO tl. 60 mm. Celková tloušťka stěny je tedy cca 290 mm.

Nad terasou je přesah střechy vynesen dřevěnou konstrukcí, nad závětřím u vchodu pouhým vykonzolováním střechy. Vlastní nosná střešní konstrukce je tvořena dřevěnými příhradovýmí vazníky s kovovými deskami s prolisovanými trny.

Musím pochválit investora za respektování naplánovaného harmonogramu a jeho iniciativu v organizaci svých subdodávek. Je to zcela mimořádné a obdivuhodné. Také díky tomu bude havlíčkobrodké Veritas jeden z nejrychleji postavených a zabydlených domů, které jsme kdy stavěli. Plánovaný termín nastěhování je koncem dubna, tedy 3,5 měsíce po montáži panelů!!!

PODÍVEJTE SE NA STAVBU OČIMA INVESTORA!

Chci také takový dům
Půdorys HAVLÍČKŮV BROD přízemí

Příběh domu

HAVLÍČKŮV BROD

16. 1. 2019

Zahájení montáže

Dokonce se utišil i čerstvý nárazový vítr, který spolu s přívaly sněhu trápil celé okolí. Jako mávnutím kouzelného proutku je dnes klidno a dokonce ani neprší, i když to meteorologové předpovídali. V 8 hodin ráno zahajujeme montáž. Jeřáb se zapatkoval na připravené vyštěrkované místo mezi dům a místní komunikaci a nejprve složil vazníky z prvního kamionu. Pak ještě musel upravit rameno pro delší výsuv a po 9. hodině mohl osadit první panel na své místo. Byl to ten s velkým oknem na terasu. Pak už následovaly další panely jako na drátku. V 11 hodin už chyběly jen poslední dva obvodové panely a vnitřní příčky. Po přestávce na oběd pokračujeme v montáži a osazujeme zbylé panely a dřevěnou konstrukci nad terasou. Sestavujeme ztužidlové pole vazníkové konstrukce. Samotná montáž vazníkové konstrukce bude za pomoci jeřábu probíhat zítra.

Fotografie reference ${house?.title}

Líbí se vám tento dům?

Napište nám.